Ada Ekranı
Ada Ekranı

2023 Dünya Modern Pentatlon Şampiyonası İngiltere’de Başladı 

4

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, 35 ülkeden 170 sporcu Bath kentinde düzenlenen şampiyonaya katılıyor. Türkiye’yi kadınlarda İlke Özyüksel, Sesim Alpuğan ve Yaren Nur Polat, erkeklerde ise Buğra Ünal temsil edecek. Sporcular, binicilik, eskrim, yüzme, koşu ve atış disiplinlerinde yarışacak. Şampiyonada dereceye giren ilk üç kadın ve ilk üç erkek sporcu, 2024 Paris Olimpiyatları’na doğrudan kota alma hakkı kazanacak. Şampiyona, 28 Ağustos’ta yapılacak Karışık Bayrak Yarışı ile sona erecek. 

2023 Dünya Modern Pentatlon Şampiyonası, İngiltere’de başladı. Türkiye Modern Pentatlon Federasyonundan yapılan açıklamaya göre Bath kentindeki şampiyonaya, 35 ülkeden 170 sporcu katılıyor. Organizasyonda Türkiye’yi kadınlarda İlke Özyüksel, Sesim Alpuğan ve Yaren Nur Polat, erkeklerde ise Buğra Ünal temsil edecek. 

Türkiye’nin kadın ve erkek bayrak yarışında temsil edilmediği şampiyonada sporcular binicilik, eskrim, yüzme, koşu ve atış disiplinlerinde yarışacak. 

Finalde dereceye giren ilk üç kadın ve ilk üç erkek sporcu gelecek yıl Fransa’da yapılacak 2024 Paris Olimpiyatları’na doğrudan kota alma hakkı kazanacak. 2023 Dünya Modern Pentatlon Şampiyonası, 28 Ağustos’ta yapılacak Karışık Bayrak Yarışı ile sona erecek. 

 

AA 

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku