Ada Ekranı
Ada Ekranı

Haluk Bilginer ve Elisabeth Moss aynı dizide

11

Türkiye’nin tek Emmy ödüllü oyuncusu olan Haluk Bilginer, dünyaca ünlü oyuncu Elisabeth Moss’un hem yapımcılığını üstlendiği hem de başrolünde yer aldığı ‘The Veil’ adlı dizide rol aldı. Çekimleri İstanbul ve Niğde’de gerçekleşen politik dizi; biri ajan diğeri terörist olan iki kadının arasındaki gerilimi anlatıyor.

Steven Knight’in hikayesini kaleme aldığı dizi için Elisabeth Moss’un, iki ay boyunca Türkiye’de kaldığı öğrenildi. Elisabeth Moss, ‘Damızlık Kız’ (The Handmaid’s Tale) dizisindeki rolüyle dünya çapında üne kavuşmuş ve Altın Küre kazanmıştı. ‘Damızlık Kız’, kadınların neredeyse bütün haklarının elinden alındığı distopik bir dünyayı anlatıyor

 

Haluk Bilginer ve Elisabeth Moss aynı dizide - 1

 

ULUSLARARASI YAPIMLARLA TANINDI

‘The Veil’, usta aktör Haluk Bilginer’in ilk uluslararası projesi değil. Aslında Bilginer için macera 1977 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Yüksek Bölümü’nden mezun olduktan sonra başladı. Londra Müzik ve Drama Sanatları Akademisi’nde tiyatro üzerine yüksek lisans yaptı.

Çapkın bir taksiciyi canlandırdığı ‘East Enders’ isimli diziyle 80’lerde İngiltere’nin tanıdığı ve sevdiği bir yüz oldu. 2014 Cannes Film Festivali’nde “Altın Palmiye” kazanan Nuri Bilge Ceylan filmi ‘Kış Uykusu’nda entelektüel aydın karakterine hayat verdi.

 

Haluk Bilginer ve Elisabeth Moss aynı dizide - 2

 

EMMY’DE EN İYİ ERKEK OYUNCU SEÇİLDİ

Sitcomlardan dramalara birçok televizyon dizisinde rol alan Bilginer, puhutv’nin 12 bölümlük ‘Şahsiyet’ dizisinde Agah Beyoğlu karakterine hayat verdi. Bilginer bu rolle Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu seçildi. Bilginer, Ben-Hur, The International ve Halloween gibi birçok yabancı filmde sinemaseverlerin karşısına çıktı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku