Ada Ekranı
Ada Ekranı

Hindistan’da iki tren raydan çıktı: En az 280 ölü  

4

Kolkata’nın yaklaşık 220 kilometre güneybatısında iki yolcu treninin raydan çıktığı kazanın ardından yaklaşık 900 kişi de yaralandı. Hindistan’da yolcu trenlerinin raydan çıkması sonucu en az 280 kişi hayatını kaybetti. Kolkata’nın yaklaşık 220 kilometre güneybatısında iki yolcu treninin raydan çıktığı kazanın ardından yaklaşık 900 kişi de yaralandı. 

Kurtarma ekipleri enkazda mahsur kalan yolcuları kurtarmaya çalışıyor. Yaklaşık 500 polis memuru ve kurtarma görevlisi 75 ambulans ve otobüsle kazaya müdahale etti. Kazanın nedeni araştırılıyor. Bu olay ülke tarihinin en ölümcül tren kazalarından biri olarak kayıtlara geçti. 

Demiryolları Bakanlığı sözcüsü Amitabh Sharma, bir trenin 10 ila 12 vagonunun raydan çıktığını ve bu trene karşı yönden gelen başka bir yolcu treninin çarptığını söyledi. Raydan çıkan Coromandel Ekspresi’nin Batı Bengal eyaletindeki Howrah’tan güneydeki Tamil Nadu eyaletinin başkenti Chennai’ye gitmekte olduğu belirtildi. 

1995’teki tren kazasında 358 kişi hayatını kaybetmişti 

Hindistan demiryollarında her yıl yüzlerce kaza meydana geliyor. Ağustos 1995’te Yeni Delhi yakınlarında iki tren çarpışmış ve ülke tarihinin en ağır tren kazasında 358 kişi hayatını kaybetmişti. Tren kazalarına insan hatalarının ya da eski sinyalizasyon ekipmanlarının neden olduğu belirtiliyor. Hindistan’da her gün yaklaşık 12 milyondan fazla insan trenle seyahat ediyor. 

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku