Ada Ekranı
Ada Ekranı

İngiltere’de intihar İlaçlarının 88 Kişinin Ölümüne Neden Olduğu İddia Ediliyor 

3

Kanada’da intihar etmek isteyenlere kimyasal içerikli ilaçlar sağladığı gerekçesiyle mayıs ayında tutuklanan Kenneth Law’ın, İngiltere’de 232 kişiye ilaç sattığı, bunlardan 88’inin öldüğü bildirildi. Ulusal Suç Teşkilatından (NCA) yapılan açıklamaya göre Law, internet üzerinden 40 ülkeye ölümle sonuçlanabilecek 1200 paket ilaç sattı. Bu ilaçları 2021-2023 yıllarında İngiltere’den 232 kişi satın aldı ve ilaç aldıktan sonra 88’i yaşamını yitirdi. 

Ölümlerin Law’ın ilaçlarından kaynaklanıp kaynaklanmadığının henüz netleşmediğini açıklayan NCA, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını ve ilacın ölümlerdeki etkisinin araştırılacağını duyurdu. 

Law, Kanada’da görülen davada iki kişiye intihar etmelerinde yardımcı olmak ve danışmanlık yapmak suçlamasıyla yargılanıyor.Kanada yasalarına göre Law, suçlu bulunursa 14 yıl hapis cezasına çarptırılabilir. 

 

AA 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku