Ada Ekranı
Ada Ekranı

Kılcal damar tedavisi için nasıl bir yöntem izlenmelidir? Dr. Selçuk Ökten yanıtlıyor…

69

Cilt altında, cilt yüzeyine çok yakın,genişlemiş ve görünür hale gelmiş damarlezyonlarına kılcal damar denmektedir. Bu yapılar genel popülasyonun % 20 sinde görülür. Kadınlardaki oranı ise erkeklere göre 4 kat daha fazladır. 

Bir çoğu genetik olmasına rağmen, hormonal problemler, gebelik, aşırı ısıya maruz kalma ve yaşın ilerlemesi ile birlikte kendini ortaya koymaya başlar. Güneş, ince deri yapısı, kilo alıp verme, nemlendirici ve güneş koruyucu kullanmama bu lezyonların ilerlemesini hızlandırır. Bu durumu yaşıyan kişiler bu sorunu çoğu zaman fark etmezler. Sanki yüzde bir gölge, leke gibi bir görünümle doktora gidilebilir. 

Bu durum ihmal edildiğinde ise yüz ve vücutta mevcut sorun daha da artacaktır. Bu nedenle tedavinin planlanması ve etken olan sorunun çözümü için, uzman bir doktordan destek alınmalıdır. Günümüzde 3 mm nin altındaki kırmızı ve mavi damarlar, long pulse nd yag lazerlere çok iyi yanıt vermektedir. 

Yüz bölgesinde çoğu zaman 1 -2 tedavi yeterli olurken, bacak bölgesinde 3-4 seansa ihtiyaç duyulabilmektedir. Seans araları ortalama 4-6 hafta olmalı ve çoğu damar görünmez olana kadar tedavi devam ettirilmelidir. Tedavi sonrasında soğuk kompres uygulamalı,cilt mutlaka sürekli olarak nemlendirilmeli ve güneş koruyucu sürülmelidir. İşlem bitiminde kişi sosyal hayatına hemen dönebilmektedir. 

Sağlıkla kalın. 

 

Dr.Selçuk Ökten 

MD CLINIC   : TURKEY 

SIDA CLINIC : LONDON 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku