Ada Ekranı
Ada Ekranı

Türkiye üretimi zırhlı araçlar İngiltere pazarında

5

İngiltere’ye yönelik yürütülen işbirliği arayışları 16. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF’23) somut sonuçlara dönüştü. İngiltere Savunma Tedarikinden Sorumlu Devlet Bakanı James Cartlidge, fuarda İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Jill Morris ve beraberindeki üst düzey heyetle Nurol Makina firmasını ziyaret etti. 

Nurol Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuz Çarmıklı’nın ev sahipliği yaptığı ziyarette İngiliz heyet, YÖRÜK-L (NMS-L), YÖRÜK (NMS) EWB, EJDER YALÇIN ve EJDER KUNTER araçlarına girdi ve bunlar hakkında bilgi aldı. 

İngiliz firma ile işbirliği 

Heyet ayrıca Nurol Makina’nın NP Aerospace firması ile imzaladığı işbirliği anlaşmasına şahitlik etti. İşbirliği kapsamında Nurol Makina araçlarına yönelik NP Aerospace firmasının mühendislik yetkinlikleri ile zırhlı araç teknolojilerinde ortak geliştirmeler yapılması amaçlanıyor. 

NP Aerospace, zırhlı araç modernizasyonu konusunda İngiltere ordusuna hizmet veriyor. Şirket, İngiltere ordusu tarafından dünyanın farklı yerlerindeki operasyonlarda kullanılan 2 binden fazla araca çözümlerini uyguladı. 

İngiltere’de Türk şirketi 

Nurol Makina, Avrupa ve İngiltere’deki stratejisini desteklemek için de “Nurol Makina İngiltere” isimli bir şirket kurdu. Şirketin Genel Müdürü Engin Aykol tarafından açıklanan bu gelişme ile Nurol Makina, Macaristan’dan sonra ikinci yurt dışı yapılanmasını hayata geçirmiş oldu. 

Şirket, tüm bu gelişmeler yanında İngiltere’deki faaliyetlerini hız kesmeden sürdürecek. Nurol Makina, gelecek ay Londra’da gerçekleştirilecek dünyanın önde gelen savunma sanayisi etkinliklerinden DSEI 2023 Fuarı’na katılacak. Nurol Makina’nın fuardaki standında YÖRÜK-L ve EJDER YALÇIN araçları sergilenecek. 

 

AA

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku