Ada Ekranı
Ada Ekranı

Yaz döneminde leke tedavisi yapılmalı mı? Dr. Selçuk Ökten yazdı…

72

Özellikle soğuk yada ılıman mevsiminden çıkıp, yaz sıcaklarıyla karşılaşınca, yüzümüzde ve vücudumuzdaki lekeler görünür hale gelmeye başlayacaktır. Yaz mevsiminde sıcaklık artmasıyla , cilt altındaki melanin pigmenti artacak, lekeleri görünür hale getirmenin haricinde, güneş ışığına direkt maruz kalmakla birlikte yeni lekeler de oluşmaya başlayacaktır.

Bu durum kendini yavaş yavaş ortaya koyarken, mevcut durumu tedavi ettirmek için bir uzmanın kapısını çaldığımızda, lekeye neden olan etken sadece güneş ise; şunu bilmeliyiz ki , kışın yapılan tedaviler, yaz döneminde yapılmamaktadır. Cilt soyucu cihazlarla yapılan işlemler, kimyasal peelingler, cilt soyucu kremler ve cilt soyucu lazerler bu dönemde uygulanmamalıdır.

Güneş haricinde leke yapan etkenler ise uzman doktorlar tarafından, nedene yönelik tedavi uygulanmaktadır. Lekelerden korunmak için, güneş altına yatmamak, şapka kullanmayı tercih etmek, en az 50 SPF güneş koruyucuyu 2 saatte bir yenilemek, güneşin getirdiği yan etkilerden ve diğer nedenlerden oluşan lekelerin artmasından bizi koruyacaktır.

Sağlıkla kalın.

 

Dr.Selçuk Ökten

MD CLINIC : TURKEY

SIDA CLINIC : LONDO

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku